بلاگ

رفع خط و خش بدنه ماشین و چند نکته تخصصی که باید بدانید

رفع خط و خش بدنه ماشین

خط و خش بدنه ماشین جزو مواردی است که به راحتی بر روی بدنه خودرو ایجاد می شود و در چنین مواقعی نیاز به محصولات رفع خط و خش بدنه ماشین دارید. هرچقدر هم که به نگهداری ماشین اهمیت دهید و از بدنه خودرو محافظت کنید، باز هم شاهد خط و خش خواهید بود. رفع خط و خش بدنه ماشین نیاز به نکاتی دارد و باید بدانید که این عمل می تواند در طی چند مرحله انجام شود.

برای از بین بردن خطوط بدنه خودرو روش های متفاوتی وجود دارد. با استفاده از روش مناسب می توانید شاهد داشتن خودرویی با بدنه براق و عاری از هرگونه خط و خش باشید. برای رفع خط و خش بدنه ماشین، روش های متفاوتی از جمله صافکاری نقاشی، پولیش، تعویض قطعه و محصولات خودرو وجود دارد. برای انتخاب روش مناسب در ابتدا باید عمق خطوط را بررسی کنید.

به طور معمول از بین بردن خطوط سطحی راحت تر از خطوط عمیق می باشد و با محصولات نانوسان خودرو پاک می شود. با این حال، رفع هر نوع خط و خشی نیاز به مراحلی دارد که باید به آن دقت شود. قبل از شروع پولیش کاری حتما بدنه ماشین یا قسمت موردنظرتان را بشویید و با خمیر مخصوص سطح مورد نظر را جرم گیری نمایید. از یک پولیش باکیفیت برای از بین بردن خط و خش استفاده کنید، در غیر اینصورت نتیجه نهایی ایده آل نمی شود یا آسیب جدی تری به بدنه خودرو وارد می کنید. دقت داشته باشید که از پولیش کاری زیر نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید. همچنین زمانی که بدنه ماشین داغ است، زمان مناسبی برای انجام پولیش کاری نمی باشد.

رفع خط و خش بدنه ماشین و چند نکته تخصصی که باید بدانید

برای رفع خط و خش ماشین از چه محصولی استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد سوال می کنند که برای رفع خط و خش بدنه ماشین از چه محصولی استفاده کنیم. در واقع نوع محصول مورد استفاده بستگی به نوع بدنه ماشین و میزان عمق خطوط دارد. هنگام انتخاب محصولات مرتبط با خودرو، باید کیفیت محصول را در نظر داشته باشید. همچنین قبل از خرید یک محصول، باید نسبت به عمق خطوط شناخت کامل داشته باشید. محصولات خودرو فقط برای بهبود خطوط نمی باشند.

محصولات بسیاری برای تمیز کردن و نگهداری ماشین ارائه شده اند که به سالم تر ماندن خودرو و تمیز بودن خودرو کمک می کنند. از جمله این محصولات می توان به محصولات دکتر بیز اشاره کرد که کاربردهای بسیار زیادی دارند و یکی از این کاربردها، رفع خط و خش بدنه ماشین و تمیز کردن خودرو می باشد. دکتر بیز محصولات بی نظیری را در زمینه های آرایشی، مراقبتی، خودرو، منزل و غیره تولید کرده است. محصولات خودرو دکتر بیز شامل و موتور شوی نانو، واکس داشبورد ماشین نانوسان، واکس لاستیک نانوسان و دوراکلین اسپری نانو خودرو بدون تریگر و غیره می باشد.

محصولات نانوسان دکتر بیز بر پایه دانش نانو تولید شده اند و فواید بسیاری دارند. همچنین پک های شوینده نانو ارائه شده در سایت کالا اکسیر، پک اقتصادی می باشند. هر یک از پک ها دارای محصولاتی منحصر به فرد هستند که طبق نیازتان می توانید، پک مورد نظرتان را خریداری کنید. برای مشاهده محصولات به قسمت مربوطه در سایت مراجعه کنید و از تمام مشخصات محصولات مطلع شوید.

برای رفع خط و خش ماشین از چه محصولی استفاده کنیم؟

رفع خط و خش عمیق بدنه ماشین

بدنه خودرو همیشه در معرض آسیب قرار دارد و حتی خود صاحب خودرو هم می تواند سبب آسیب دیدن بدنه خودرو شود، آسیب به بدن خودرو و ایجاد خط و خش عمیق جزو خطرهای احتمالی هستند که همیشه نمی توانیم از بروز آن ها جلوگیری کنیم. به همین دلیل باید به فکر راهکار مناسبی برای رفع مشکلات بدنه خودرو باشیم. برخی از آسیب های بدنه خودرو توسط شخص قابل رفع می باشند ولی برخی از آسیب ها نیاز به تخصص یا دستگاه های مخصوص دارند و باید به صافکاری و افراد متخصص مراجعه کنید.

بر اساس نوع و عمق خط و خش خودرو میتوانید از روش های گوناگونی چون پولیش، واکس ماشین، سرامیک خودرو و غیره استفاده کنید. هرچند که بهتر است قبل از انتخاب محصول، شناخت دقیقی نسبت به بدنه خودرو و عمق خطوط بدنه خودرو داشته باشید. برای اندازه گیری خطوط بدنه خودرو می توانید از دست و ناخن کمک بگیرید. این روش ساده ترین راه برای پی بردن به عمق خط و خش بدنه ماشین می باشد. ناخن را در محل خط و خش قرار دهید، اگر ناخن بین خطوط قرار نگیرد، یعنی خطوط سطحی هستند.

اما اگر ناخن به راحتی داخل خطوط قرار بگیرد، یعنی بدنه ماشین دچار خط و خش عمیقی شده است و باید از محصولات تخصصی تری استفاده کنید. برای مشاهده محصولات نانو خودرو می توانید به قسمت مربوطه در سایت مراجعه کنید. همچنین برای شستشو فرش و شستشو مبل می توانید از محصولات فوق العاده با کیفیت دکتر بیز استفاده کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *