بلاگ

نگهداری ماشین و نکاتی که درمورد آن باید بدانید

نگهداری ماشین

نگهداری ماشین نیاز به رعایت نکاتی دارد که در ادامه به طور خلاصه آن ها را بررسی خواهیم کرد. برای اینکه ماشین عمر مفیدی داشته باشد و راننده علاوه بر ایمن نگه داشتن خودرو از عملکرد خودرو اطمینان داشته باشد، باید به عملکرد خودرو و قطعات آن رسیدگی کنید. بررسی اجزای تشکیل دهنده خودرو و برطرف کردن عیوب جزو مهمترین موارد می باشد.

در کنار بررسی قطعات خودرو باید نسبت به زمان بیمه خودرو هوشیار باشید و در موعد مقرر نسبت به تمدید آن اقدام کنید. همچنین سالی یکبار چکاپ کامل قطعات خودرو را انجام دهید تا از سالم بودن تمامی قطعات اطمینان حاصل کنید. موتور خودرو از اصلی ترین قطعات خودرو می باشد که نسبت به گرد و غبار و آسیب حساس است. برای تمیز نگه داشتن موتور خودرو می توان از موتور شوی نانو استفاده کرد چون اگر موتور خودرو دچار آسیب شود، عملکرد خودرو به طور کامل دچار اختلال میشود. به همین دلیل نسبت به تعویض فیلتر هوای کابین و موتور هوشیار باشید و فیلتر موتور و فیلتر روغن موتور را در زمان مقرر تعویض کنید.

نگهداری ماشین و رعایت نکات مراقبتی جزو دستور کار همیشگی زندگی است. زیرا اختلال در عملکرد خودرو می تواند آسیب های جانی را در پی داشته باشد و یک مشکل جدی را رقم بزند. نگهداری از خودرو کار سختی نیست و با رعایت برخی از اصول، به راحتی می توانید سالم بودن خودرو را تضمین کنید و عملکرد خودروی خود را به حداکثر رسانید.

نگهداری ماشین و نکاتی که درمورد آن باید بدانید

چک لیست تعمیر و نگهداری خودرو نگهداری ماشین

نیاز به وسواس و دقت بالایی دارد. زیرا کوچکترین سهل انگاری به قیمت جان مالک خودرو یا سرنشینان خودرو تمام میشود. با رعایت نکات مراقبتی، به راحتی می توانید از بروز خسارت های جانی و مالی جلوگیری کنید. برای تعمیر و نگهداری خودرو می توانید یک چک لیست تهیه کنید و تمامی نکات مهم و فنی نگهداری از خودرو را رعایت کنید. یکی از موارد بسیار مهم در نگهداری از خودرو، بازرسی لاستیک ها می باشد. همچنین از دیگر نکات مهم چک لیست، روغن خودروی ماشین و تعویض به موقع مایعات ماشین می باشد.

تست کردن چراغ ها، بررسی فیلتر هوای موتور و بررسی برف پاک کن ها از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. همچنین یکی از مهم ترین موارد چک لیست خودرو، بررسی و نگهداری از لنت و ترمز های خودرو می باشد. به طور کلی هر زمان که احساس کردید عملکرد خودرو دچار اختلال شده است باید نسبت به بهبود آن اقدام نمایید. در بسیاری از موارد تشخیص آسیب خودرو نیاز به تخصص دارد و باید به تعمیرگاه مراجعه کنید. اما برخی از مواقع با استفاده از محصولات خودرو، می توانید بعضی از آسیب ها را رفع نمایید یا از بروز آن ها جلوگیری کنید.

برخی از محصولات خودرو تولید شده توسط شرکت دکتر بیز شامل شیشه شوی نانو خودرو نانوسان و اسپری آبگریز نانو سان، اسپری نانو بدنه خودرو نانوسان، واکس داشبورد خودرو نانوسان، موتور شوی نانو سان، واترلس نانوسان شامپو بدون تریگر و غیره می باشد.

چک لیست تعمیر و نگهداری خودرو نگهداری ماشین

تعمیر و نگهداری خودرو

برای اینکه خودرو سالمی داشته باشید نیاز است که نکات نگهداری ماشین را به خوبی رعایت کنید. در اصل تمام وسایل الکترونیکی و مکانیکی برای اینکه عملکرد درستی داشته باشند، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند. عدم رسیدگی به وسایل الکترونیکی منجر به کاهش کیفیت و کارایی آن ها می شود. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه از خودرو می تواند به کاهش هزینه های جانبی خودرو کمک کند و عمر مفید ماشین را افزایش دهد.

برخی از قطعات ماشین، هزینه بالایی دارند و با رسیدگی مرتب می توانید از آسیب جدی قطعات جلوگیری کنید یا در زمان مناسب و پیش از آسیب رساندن به دیگر قطعات، نسبت به تعویق قطعه مورد نظر اقدام نمایید. همچنین برای محافظت از بدنه خودرو یا لاستیک های خودرو می توانید از محصولات نانو تولید شده استفاده کنید. محصولات بسیاری در زمینه نگهداری از خودرو تولید شده اند. با تهیه محصولات مختص خودرو، می توانید به افزایش عمر مفید خودرو و افزایش کارایی قطعات خودرو کمک کنید. محصولات دکتر بیز در زمینه های بسیار زیادی تولید شده اند.

تولید لوازم مراقبتی و بهداشتی، تولید مواد شوینده برای منزل و خودرو، تولید محصولات مراقبتی از چرم، تولید انواع ادکلن و غیره برخی از حیطه های فعالیت شرکت دکتر بیز می باشد. از محصولات پرفروش دکتر بیز میتوانیم به لکه بر فرش و مبل نانوسان بدون تریگر و محصولات پاک کننده، قهوه گانودرما، محصولات لاغری، چای سبز، محصولات مراقبتی مو و پک های شوینده خودرو اشاره کنیم. برای مشاهده تمامی محصولات دکتر بیز می توانید به قسمت محصولات دکتر بیز در سایت مراجعه نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *